CHP Silivri İlçe Başkanı İbrahim Kömür Oldu

0
104

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Yönetimi, İlçe Başkanı Berker Esen’in Parti Meclisi’ne seçilmesi ile boşalan İlçe Başkanlığı görevine İbrahim Kömürü seçti.

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Yönetimi, İlçe Başkanı Berker Esen’in Parti Meclisi’ne seçilmesi ile boşalan İlçe Başkanlığı görevine, önümüzdeki süreçlere kimin başkanlık edeceğine karar vermek için yönetim kurulu toplantı gerçekleştirdi.

Yaklaşık 3 saat süren yönetim kurulu toplantısından sonra yapılan açıklama şu şekilde:

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Yönetimi olarak, İlçe Başkanımız Berker Esen’in Parti Meclisi’ne seçilmesi ile boşalan İlçe Başkanlığı görevine, önümüzdeki kritik süreçlere kimin liderlik edeceğini, yeni başkanımızı görüşmek amaçlı yönetim kurulu toplantımızı gerçekleştirdik.

İl kongresi ve kurultay sürecine dair fikir alışverişlerinde bulunulan toplantıda Genel Başkanımız Özgür Özel’in ve İl Başkanımız Özgür Çelik’in liderliğinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun meclis üyesi üstünlüğüyle iktidarını sürdürmek ve Silivri Belediyesi’ni 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde tekrar almak için tüm örgütümüz ile birlikte, birlik ve beraberlik içinde çalışacağımızı kuvvetle ifade ettik.

Yaklaşık 3 saat süren yönetim kurulu toplantımızda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nu Silivri’de birinci çıkarmak ve Silivri Belediyesi’ni geri almak için örgütümüze liderlik etmesi konusunda oy birliği ile İbrahim Kömür ismi üzerine karar verdiğimizi Silivri kamuoyuna mutlulukla duyuruyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Örgütü olarak, yeni başkanı ve yönetimiyle, Ankara’ya gönderdiği örgütümüzün gururu Berker Esen ile her zamankinden daha güçlü ve daha kararlı olarak Silivri’de emanetimizi geri almak üzere yorulmak bilmeden sahada olacağımızı kamuoyuna belirtiyoruz.

Siz değerli örgütümüze olan ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyoruz, bilgilerinize sunuyoruz.

Bir 13 kişi ve masa görseli olabilir