Berker Esen: Gezi Milyonlarca İnsanın, Onurudur; Yargılanamaz, Tutuklanamaz!

0
434

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, gezi parkı karar duruşmasına dair basın açıklaması yayınlayarak, Hiçbir delile dayanmadan sadece tek adamın gönlü olsun diye yeniden açılan bu dava ve verilen tutuklama kararı hukuksuzdur. Tarih elbette ki bu keyfiliği affetmeyecek ve günü geldiğinde haksızlığa boyun eğmeyenleri yargıladığını zannedenlerden hesap soracaktır dedi.

Berker Esen; Ülkemizin 80 kentinde Gezi’ye katılarak anayasal haklarını kullanan, demokrasiye güç vermiş milyonlarca yurttaşımız, Gezi Parkı davasında verilen kararlarla tutuklanmak istenmektedir.

Gezi; haksızlığa, adaletsizliğe, keyfiliğe, dayatmaya, baskıya karşı direnmenin adıdır. Bir parktan tüm ülkeye ve dünyaya yayılan kente, doğaya, yaşama sahip çıkanların umududur. Bir kez daha söylüyoruz, Gezi milyonlarca insanın, onurudur; yargılanamaz, tutuklanamaz!

Hiçbir delile dayanmadan sadece tek adamın gönlü olsun diye yeniden açılan bu dava ve verilen tutuklama kararı hukuksuzdur. Tarih elbette ki bu keyfiliği affetmeyecek ve günü geldiğinde haksızlığa boyun eğmeyenleri yargıladığını zannedenlerden hesap soracaktır.

Buradan bir kez daha söylüyoruz!
And olsun!
Mehmet Ayvalıtaş’ın, Abdullah Cömert’in, Ethem Sarısülük’ün, Ali İsmail Korkmaz’ın, Ahmet Atakan’ın, Berkin Elvan’ın hesabını soracağız!

And olsun ki bu kumpası kuranlardan, beraat etmiş Gezi’yi yeni yargılama talimatı verenlerden hesap soracağız.

And olsun ki Soma’nın da Gezi’nin de Ermenek’in de AKP’nin zulmettiği herkesin hesabını teker teker soracağız.

And olsun gün gelecek, adalet herkese lazım olacak. Keyiflerine göre karar alanlar, mahkemelerde hesap verecekler!

Berker ESEN
CHP SİLİVRİ İLÇE BAŞKANI