Halk Oyunları Emekçileri Platformu’ndan Destek Çağrısı: Aylardır Mağduruz

0
638

Halk Oyunları Emekçileri Platformu, sosyal medyada bir açıklama yaparak zor zamanlardan geçtiklerini belirtti. Emekçiler, seslerini duyurabilmek için sosyal medyada profillerini sarı renge boyadı.

Halk oyunları eğitmenleri ve usta öğreticileri, korona virüsü salgını sürecinde yaşadıkları mağduriyetlerin giderilmesi isteğiyle bir araya gelerek Halk Oyunları Emekçileri Platformu’nu kurdu. Platform, sosyal medyada yaptıkları açıklamayla çok zor zamanlardan geçtiklerini belirterek, “Aylardır mağduruz. İşimiz, aşımız, sevdamız, kültürümüz yok olmasın” dedi. 

Yapılan açıklamada, “Sarı profil olarak tek gayemiz temsil ettiğimiz 15 binin üstündeki halk oyunları eğitmeninin ve sahne sanatlarının mutfağında emek sarf eden sayıları binleri aşan emekçilerimizin ve evlerine götürdükleri ekmeği paylaştıkları sayıları yüz binlere ulaşan aile bireylerinin seslerini her platformda duyurarak, yaşadıkları mağduriyetlere çözümler üretebilmek ve bizlere ait olan değerlerin yok olmasını engellemeye çalışmaktır… Ne yazık ki, icra ettiğimiz meslekler, pandemi sürecinde alınması gereken hayati tedbirler gereği icra edilemez boyutlara ulaştı. Emekçilerimiz ve çalıştıkları kurum ve kuruluşlar ciddi geçim sıkıntıları ile karşı karşıya kaldılar. Mesleklerimizi icra etmek şöyle dursun, farklı sektörlerde günü birlik işler bulmak için çalmadık kapı bırakmadık” ifadeleri kullanıldı.

Emekçiler, seslerini duyurabilmek için sosyal medyada profillerini sarı renge boyadı. Platform, herkesi destek olmaya çağırırken, sosyal medyada da “#YokOlmasın” etiketiyle kampanya başlattı.

Kaynak: Halk Oyunları Emekçileri Platformu’ndan destek çağrısı: Aylardır mağduruz (gazeteduvar.com.tr)