Rüçhan Çalışkur’a Uluslararası Delhi Kısa Film Festivali’nden En İyi Oyuncu Ödülü

0
549

Bir kadının köpek ile kurduğu bağını anlatan ‘Tor’ filminin oyuncusu Rüçhan Çalışkur Uluslararası Delhi Kısa Film Festivali’nin En İyi Oyuncusu seçildi. “Tor’un yönetmenliğini Ragıp Türk yaptı. 

Tiyatro, sinema ve televizyon dünyasının yakından tanıdığı oyuncu Rüçhan Çalışkur başrolünde yer aldığı ‘Tor’ ile 9. Uluslararası Delhi Kısa Film Festivali’nde En İyi Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Senarist ve yönetmen Ragıp Türk’ün imzası taşıyan, Tolga Kaan Karasoy yapımcılığındaki film Ayşe (Rüçhan Çalışkur) ve Tor’un ilişkisini seyirciye aktarıyor.

Torunuyla birlikte yaşayan Ayşe’nin zengin bir ailenin bekçi köpeği Tor’a bakıcılık yaparak geçimini sağladığı filmde, Tor’un hastalanması üzerine Ayşe onu iyileştirmek için elinden gelenin fazlasını yapmaya çabalıyor. Yeri geliyor Tor’u evine alıyor yeri geliyor, kendi beslediği tavuğu kesip Tor’a yediriyor.

Seyirciye insan, hayvan ve doğanın bütünlüklü ilişkisini farklı bir dille anlatan Tor’a Akbank Sanat’ın Youtube kanalı üzerinden ulaşılabiliyor.

Kaynak: https://www.gazeteduvar.com.tr/ruchan-caliskura-uluslararasi-delhi-kisa-film-festivalinden-en-iyi-oyuncu-odulu-haber-150244