Devlet Tiyatroları’nın Sahneleri Özel Tiyatrolara Açılıyor

0
545

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Tiyatroları’nın sahnelerini korona virüsü salgını nedeniyle açılış yapamayan özel tiyatroların kullanımına tahsis edecek. Her ayın 20’sinde takip eden aylar için salon tahsis başvuru sonuçları açıklanacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Devlet Tiyatroları’nın sahneleri korona virüsü salgını nedeniyle açılış yapamayan özel tiyatroların kullanımına tahsis edilecek. Özel tiyatroları desteklemek üzere yapılacak tahsisler 1 Aralık 2020 ile 15 Haziran 2021 arasında gerçekleştirilecek. 

HER AYIN 20’SİNDE YENİ SALON TAHSİS SONUÇLARI AÇIKLANACAK

Devlet Tiyatrolarının sahnelerini aralıkta kullanmak isteyen özel tiyatrolar, başvurularını 10 Kasım’a kadar yapacak. Diğer aylar için müracaatlar ise 2 ay önceden [email protected] adresine iletilecek. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü her ayın 20’sinde, takip eden aylar için yeni salon tahsis başvurusu sonuçlarını açıklayacak.

Devlet Tiyatrolarının yerleşik ve turne sahnelerine, Bakanlığın “Özel Tiyatroların Kayıt İşlemlerine Dair Yönetmelik” kapsamında Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne kayıtlı özel tiyatrolar başvuruda bulunabilecek.

Kaynak: https://www.gazeteduvar.com.tr/devlet-tiyatrolarinin-sahneleri-ozel-tiyatrolara-aciliyor-haber-1502413