Silivri’de Bir Polis Köpeği Silahla Vurarak Öldürdü

0
973

Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli bir polis memuru kendisini ısırdığı için bahçede zincirle bağlı olan bir köpeği öldürdü.

22.30 sularında meydana gelen olayda iddiaya göre başka bir olay için olay yerinde bulunan polis memuru Silivri sahilinde bir bahçede zincirle bağlı olan köpeğin yanına yaklaştı. Bölgesini korumak içgüdüsüyle polis memurunun bacağını ısıran köpek polis memuru tarafından silahla vurularak öldürdü.

Merkezi Silivri’de bulunan HAYKURDER ve SİHAYDER’in yöneticileri ve avukatları da olaydan haberdar olarak olay yerine geldi. Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı çok sayıda polis olay yerine gönderilirken dernek avukatı Yalçın Çakır tarafından da polis hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı yaptığı açıklamada

Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli bir polis memurunun bu akşam görevi esnasında silahla vurduğu ve ölümüne sebep olduğu köpeğimiz ile ilgili SİHAYDER ve HAYKURDER avukatı Yalçın Çakır her iki dernek adına da suç duyurusunda bulundu. Silivri İlçe Emniyet Müdürümüz Taner Ertürk de yaptığımız görüşmede adli ve idari soruşturma başlatılacağını ve gereğinin yapılacağını ifade etti. Isırılmış olmak, hele ki bağlı bir köpek tarafından ve bölgesini korumak içgüdüsüyle hareket eden bir köpeğin bölgesine girilerek ısırılmış olmak, bir köpeği silahla vurmak için haklı ve makul bir sebep olamaz. Korku ve panik hali içerisinde dahi olsa 1 metrelik bir zincire bağlı olan köpeğin saldırısından kurtulmak çok da zor olmasa gerek. Kaldı ki bunun bir savunma/müdafa hali değil, bir intikam hissiyatı altında yapıldığını düşündürecek yeterince sebep var. Köpeğin bağlı olması, saldırının kolayca savuşturulabilecek olması, ilk el ateş edilmesinin ardından ikinci kez silahın ateşlenmesi ve öldürme kastıyla hareket edilmiş olması, silahın ateşlendiği yerin köpeğin zincirinin ulaşabileceği mesafenin dışında olması gibi gibi… Şu hal altında idarenin gereğini hassasiyetle yapacağını ümit ediyoruz. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.

Yorumlar

Yorum