Silivri Devlet Hastanesi’nde 1.Palyatif Günleri

0
582

Dünya Palyatif Bakım Günü, “Yaşamınıza Yıllar Katmak İçin Değil, Yıllarınıza Yaşam Katmak İçin Yanınızdayız” mottosuyla Silivri Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi ekibinin hazırladığı 1. Palyatif Günleri etkinliğiyle kutlandı.

“Palyatif bakım nedir? Palyatif bakım merkezinde hangi hastalara hizmet sunulur? Palyatif bakım merkezinin amacı nedir? ve Palyatif bakım felsefesi”ni anlatan konuşmaların ve sunumun yapıldığı etkinlik; kurum yöneticileri ve çalışanları,  palyatif bakım merkezinin yapımında katkıları olan Veysel Yılmaz ve eşi Nur Yılmaz,  klinikte hizmet almış ve almakta olan hasta yakınları, evde sağlık birimi hasta ve yakınlarının katılımıyla gerçekleşmiştir.

Palyatif bakım nedir?

“Palyatif bakım, yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hastaların ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini, başta ağrı olmak üzere tüm fiziksel, psikososyal ve ruhsal problemlerin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesi veya giderilmesi yolları ile arttıran bir yaklaşımdır.”

Yorumlar

Yorum