Kale Kayış İşçileri Patron Tarafından Darp Edildi

0
1177

Silivri Kale Conveyor (Kayışları) bünyesinde Garden Et Lokantasında verilen iftar sonrası direnişteki işçilerden bazıları eşleri ile birlikte darp edildikleri belirtildi.

Silivri’de faaliyet gösteren Kale Conveyor fabrikasındaki 75 günü geçen bir süredir mücadele gösteren Kale Kayış Emekçileri bu akşam patronları, oğlu ve bir görevli tarafından darp edildiklerini belirttiler.

Çalışan Kale Kayış işçilerine yönelik verilen iftar organizasyonuna sonradan görüşebilmek adına giren ve görüşme taleplerini Faruk Dağlı’ya aktaran Kale Kayış emekçileri ve eşleri olayı Silivri TV’ye anlattılar..

Orucumuzu polislerimizle birlikte açtık..

” Kale Kayışlar Garden Et Lokantasında 5 senedir ilk defa yeni çalışanların gözünü boyamak için iftar yemeği veriyor. Bizlerde eşlerimiz ve çocuklarımızla beraber, patron Faruk Dağlı belki vicdana gelir, bizi dinler diye düşündük. İlk etapta dinledi de zaten. Eşleriniz de gelsin demiş, iftar bitsin rahat rahat konuşuruz dedi. Bizler de alt mahallede kahvede oturuyorduk. Çığırtkanlık çıksın istemedik. Yaklaşık 12 kişiydik. Orucumuzu polis arkadaşlarla birlikte açtık hatta.

İçeri önce iki kişi girdi zaten videosu var ondan sonra 5 kişi girdiler. Bayanlar da içerideydi. Sonra herkesi odaya aldılar. Görüşme iyi gidiyordu fakat ta ki Faruk Dağlı’nın ve oğlu Ferhat Dağlı’nın sesi yükselene kadar.

Ceyhun arkadaşım o bağırınca kendisine daha fazla bağırmamasını eşlerinin ve çocuklarının odada olduğunu söyledi. Faruk Dağlı’da sen kimsin o şekilde konuşuyorsun ? dedi ve arbede yaşandı. Faruk Dağlı elindeki suyu arkadaşımın suratına fırlattı. Ondan sonra birbirimize girdik. Faruk Dağlı ve oğlu Ferhat Dağlı ile birlikte emekli başçavuş diğer güvenlik ile Ceyhun’a ve Sezai arkadaşımıza saldırarak darp ettiler. Eşlerimizi ittirerek kendilerine hem sözlü hemde fiili saldırıda bulundular. O esnada bayanları ittirdiği sırada 6 aylık olan bebek de bu saldırıya maruz kaldı ve onun içinde rapor hazırlandı.

Hepiniz hainsiniz..

Bize hepiniz hainsiniz diye bağırmaya başladı. Sessiz konuşmasını rica ederken karşılığında ” sen bizi tehdit mi ediyorsun ? ” şeklinde soruyla karşılaştık. Sonrasında Faruk ve Ferhat Dağlı bizi küfürlerle dediğimiz gibi darp ettiler. Sonrasında bizde Silivri Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu aldık ve şimdi Emniyete ifade vererek Cumhuriyet Savcılığına küfür, hakaret, darp ve kadına şiddetten suç duyurusunda bulunduk. “

Kale Kayış emekçileri, eşleri ve çocukları Silivri Devlet Hastanesi’nden aldıkları darp raporu sonrası Silivri Polis Merkezi’ne giderek ifade verdiler ve darp, küfür, hakaret, kadına şiddetten suç duyurusunda bulundular.

Yorumlar

Yorum