Değirmenköy altın fırsatını şimdi yakalayacak

0
442

CHP Silivri Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar, Değirmenköy Mahallesi’nde coşkulu kalabalıklar tarafından kucaklandı.

Değirmenköy mahalleliler ile buluşan Cumhuriyet Halk Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar, coşkulu bir kalabalıkla karşılandı. Gerçekleştirilen büyük buluşmada CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Ozan Ersaraç, Değirmenköylü belediye meclis üyesi Doruk Bulut ve diğer meclis üyesi adaylar katıldı. Başkan Işıklar seçim otobüsünden seslendiği konuşmasında hemşerileri tarafından alkışlar ile desteklendi.

Işıklar: “Kaybolmuş değerleri ortaya çıkaralım istedik”
Başkan Işıklar coşkulu kalabalığa seslendiği konuşmasında: “İlçemizin bekasını konuşacağımıza başka şeylerle üzerini örtmeye hiç gerek yok. Silivrimizde domates tarlalarımız var, koskoca Değirmenköyümüzde Domates festivali yapıyoruz, birinci seçiyoruz. Açıyoruz içini tohum nereden İsrail bunları konuşmayalım mı? İşte bunları örtmek için 30 kanal, 25 gazete hepsi tek ses. 52 senelik belediye bir günde yok oldu Abdullah ağabeyimiz, Osman Topaç ve Mümin hocamızın yaptıkları var. 900 km kare arazi var, burasını biz alalım yanı başımız da İstanbul’da toprak yok, gökyüzünü göremiyoruz kaybolmuş değerleri açığa çıkaralım istedik. Bunları bir kişi yapsın, planlamasını, ekmesini biçmesi, çocuklarımızın eğitimini burada biz verelim.

“Asıl Değirmenköy altın fırsatını şimdi yakalayacak”
8 tane belediyeyi 13 tane köyleri bir Silivri yaptık. Bu arazilere karşı gözlerini hırs bürümüş. Burada büyük ova ilan edildi. Bir afetten kaymadan dolayıydı. Sorun kalktı. Sanayi içinde kalan yerlerin hiçbir kaybı yok. İki gün önce iş adamları ile beraberdim. Alipaşa’da 3 tane ıslah organize sanayi bölgesi var. Sadece orada çıkan üretim 51 ilden fazla! Biz burada 3 tane de tarım organize kuralım. Burada sanayisiyle, E-6’nın üzerinde yapılmış tarım arsaları ile üretimle gelişeceğiz. Asıl Değirmenköy altın fırsatını şimdi yakalayacak. Burada macera arama peşindeler. Altı başka, üstü başka… Biri de kazanırsa CHP’ye geri dönecekmiş! 90 yıllık parti ihanetleri affetmez, böyle bir şey yok. Burası İstanbul’un arka bahçesi döküm sahaları, termik santralleri, çöp merkezileri değil. Nefes almak için Bağcılar’a Esenyurt’a gideni gördünüz mü? Bu bir tesadüf mü nefes alma noktalarına bir bakın!

“ Kendi tohumumuzla kendi hayvanlarımızla zenginliğimizi üreteceğiz”
Bizi ötekileştiren, yabancılaştıran, düşmanlaştıran bir anlayıştan korkmuyoruz, o anlayışı ortadan kaldırmak istiyoruz. Bizim 81 ilden Silivrimiz de yaşayan hemşerimiz var. Zor günler yaşadık biliyorum, 25 lira biberin kilosu. Değirmenköy’de kendi tohumumuzla kendi hayvanlarımız ile zenginliğimizi üreteceğimizi, üniversitelerimizle modern, çağdaş bir Silivri’yi bir beş yılı size taaddüt ediyorum. Bir meclis listesi yaptık Silivri’den her hemşerimizi temsil etmesine özen gösterdik. Bu listeye giren arkadaşımız iyi de giremeyen kötü mü ! Ama bir kişi giremedi diye bir haftada karar değiştirenleri, şekil değiştirenleri utanç verici bir şekilde izlediğimiz oluyor. Bunlardan utanç duyuyoruz! Değirmenköyümün oyuna gelmeyeceğini, oyları bölmeyeceğini biliyorum. Tohum diyen, toprak diyen, üretim diyen, sevgi diyen, çocuk diyen, aile diyen, kültür diyen beraberlik, huzur diyen geldi mi?! Ben karşınızdayım, vurun altı okun altına mührü! Haydi Değirmenköy umut içinde, sağlıcakla kalın, sevgiyle kalın, demokrasiyle kalın!” dedi.

Yorumlar

Yorum