Meteoroloji Saat Verdi: İstanbul’da Kuvvetli Kar Yağışı Bekleniyor

0
713

Meteoroloji, İstanbul’da yoğun kar yağışı beklendiği uyarasını yaptı. Açıklamada 18. Mart (yarın) tarihinde 05:00’te başlaması beklenen yağışın, 20 Mart saat 12:00’de sona ereceği belirtildi.

Meteoroloji’nin tahminlerine göre İstanbul’da yarın sabaha karşı kar yağışı başlayacak, cumartesi günü ise etkisini artıracak görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün “İstanbul’da kuvvetli kar yağışları bekleniyor!” başlığıyla yayımladığı uyarı şöyle:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; 18.03.2021 Cuma gününden itibaren İstanbul’da aralıklı ve yerel olmak üzere kuvvetli kar sağanakları bekleniyor. Cumartesi günü kar yağışlarının etkisini daha da arttırarak Pazar günü öğle saatlerine kadar iç ve yüksek kesimleri ağırlıklı olmak üzere yer yer yoğun olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”Meteoroloji saat verdi: İstanbulda kuvvetli kar yağışı bekleniyor!

Kaynak: https://www.msn.com/tr-tr/haber/gundem/meteoroloji-saat-verdi-%C4%B0stanbul-da-kuvvetli-kar-ya%C4%9F%C4%B1%C5%9F%C4%B1-bekleniyor/ar-AAVbbuQ?ocid=msedgdhp&pc=U