Entegre Tesis Yönetim Derneği’nden Toplandı

0
560

Ulusal çapta örgütlü bulunan E.T.Y.D, İstanbul Bölgesinde hizmet veren AYGÖK Yönetim Şirket kurucusu Ali Yahya Aydın tarafından Marin Prences otelde misafir edildi.

E.T.Y.D Aylık olağan Yönetim kurulu toplantılarını her ay başka bir ilde yapıyor, aynı zamanda Yönetim Kurulu üyesi de olan Ali Yahya Aydın Tesis yönetimi anlamında İstanbul’un önde gelen şirketlerinden.

ETYD Başkanı Özcan Aksu Yahya Aydın’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında hedef ve vizyonları hakkında hakkında bilgilendirmede bulundu.

ETYD Başkanı Özcan Aksu vizyonlarını şöyle açıkladı. “Tesis Yönetim Sektöründe, ürün/ hizmet üreten firmaları bir çatı altında toplayarak, meslek tanımını oluşturmak, sektörün ücret politikasını belirlemek, iş/meslek etiği oluşturmak, mesleki yeterlilik gereksinimlerini karşılamak, sektörümüzle ilgili olan kanun ve yönetmeliklerin Meclis ve Bakanlıklar nezdinde güncellenmesi için gerekli çalışmaları yapmak, sektörün ihtiyaçlarının kamuoyuna duyurmak, fuar, kongre, eğitimler, çalıştaylar düzenlemek, tesis Yönetim Sektörünün ülke çapında tanınmasının sağlamak, uluslararası organizasyonlarda ülkemiz adında sektörümüzü temsil etmek derneğimizin vizyonunu oluşturur.”

Aksu konuşmasında Misyonları hakkında “ETYD Akademik Çalışmalar ve Araştırmalar Programı Kuruldu. Tesis yönetim sektöründe Hedef Belirleme ve Durum Tespiti yaparak sektörel ihtiyaçları belirlemede katkıda bulunmak amacıyla ETYD Akademik Çalışmalar ve Araştırmalar Programı Kuruldu. ETYD Akademik Çalışmalar ve Araştırmalar Programı Hedef Belirleme Durum Tespiti Sektörel İhtiyaç Analizi İşletmelerde Eğitim ve Eğitim İhtiyaç Analizi Sektörel ihtiyaçları belirleme Rekabet Analizi Eğitim ve Etkinlikler Yol Haritası Reklam ve Sosyal Medya Stratejisi Üniversite – Sektör işbirliği Pazarlama İlkeleri Ve Yönetimi Mesleki Eğitim Yapılandırılması Yazılım Geliştirme Süreçleri İç İletişim ve Kurumsal İletişim İlişkisi Yönetici çalışan ilişkisi Stratejik Çalışan İletişimi Alternatif Çalışma Seçenekleri Her sektörde başarıya imza atan güçlü kadınlar vardır. Entegre Tesis Yönetim Derneği olarak Tesis yönetim sektörünün güçlü kadınlarını göstermek amacıyla ‘’Güçlü Kadın, Güçlü Sektör’’ projesinin çalışmalarına başladık. Kurum çıkarını kişi çıkarlarının üstünde tutarak, adillik, şeffaflık, sağduyu ve sorumlulukla, tüm sektördaşlarımızı kapsayarak, sektörümüze emek vermek isteyen her kişiden yararlanarak, çalışmalar yürütmek, tüm illerimizde sektörümüzle ilgili verileri toplayarak sektörel sorunları tespit etmek, çözümü için çalışmalar yürütmek. Bölgesel olarak maliyet analizleri yaparak sektörün bölgesel ücret tarifesini oluşturmak.” olduğunu söyledi…