Milli Piyango’da büyük ikramiye Varlık Fonu’na gitti

0
1032

Milli Piyango’da 100 milyon TL’lik büyük ikramiye çeyrek bilete çıktı. Demirören Holding’in ortağı olduğu Sisal Şans’tan yapılan açıklamada 3 çeyrek biletin satılmadığı duyuruldu. İkramiyenin dörtte biri Manisa Akhisar’dan bir talihliye çıktı. 75 milyon TL Türkiye Varlık Fonuna aktarılacak.

Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi sonuçlarına göre 100 milyon liralık büyük ikramiye “9884757” numaralı çeyrek bilete isabet etti. İkramiye kazanan biletin Manisa Akhisar’da satıldığı belirtildi. 3 çeyrek biletin ise satılmadığı ve 75 milyon TL’lik ikramiye tutarının Türkiye Varlık Fonu’na kaldığı açıklandı. 

Demirören Holding’in ortağı Sisal Şans tarafından yapılan açıklamada şöyle dendi: 

“Milli Piyango tarihinde bugüne dek verilen en yüksek miktar olan 100 milyon TL’lik büyük ikramiye satılan tek bir çeyrek bilete çıktı. 25 milyon TL kazanan talihlimizi tebrik ediyoruz. Milli Piyango özel yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye Manisa, Akhisar’dan alınan bilete isabet etti. Herkesin şansı olmaktan çok mutluyuz.” 

Milli Piyango’da büyük ikramiye çıkan çeyrek biletlerden üçünün satılmaması Twitter’da en çok konuşulan konular arasına girdi.

Kaynak: Milli Piyango’da büyük ikramiye Varlık Fonu’na gitti (gazeteduvar.com.tr)