Silivri duvarlarını yıkanların adayı Doğu Perinçek

0
1034

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanı olması için başlatılan 100 bin imza kampanyasına destek büyüyor.

Türkiye’nin değerli sanatçıları, Ergenekon tertibi sürecinde Silivri duvarlarını yıkmak için yıllarca mücadele verdi. “Vatanseverler serbest bırakılsın!” diye önce bariyerleri, sonra Silivri duvarlarını yıktı. Yüzbinler toplanarak “Beni de alın!” diye haykırdı. Dün serbest kalması için Silivri önlerinde mücadele veren öncü sanatçılar, bugün “100 bin imza bariyeri”yle adeta yeniden hapsedilmek istenen Dr. Doğu Perinçek’in yanında yer aldı.

“Bu bariyeri de yıkacağımız ve aşacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın,” diyorlar. Çünkü Türkiye yeni bir yol ayrımına gelmiş bulunuyor. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında Türkiye ya bugünkünden çok daha kötü bir sürece mahkum olacak ya da zincirlerini kırıp başı dik bağımsız Türkiye rotasına girecek.

Türk milletini parçalanmanın eşiğine getirenler, esarete batıranlar şimdi de bin bir zorluk ve baskıyla, onlara hiç benzemeyen bir büyük liderin, Dr. Doğu Perinçek’in aday olma yolunu, 6 günde 100 bin imza ile tıkamaya kalkıştılar. Böyle yapmakla, “Sistemin içinde herkes Cumhurbaşkanı adayı olabilir, fakat Dr. Doğu Perinçek aday olamaz!” demekte ve Dr. Doğu Perinçek’in önünü daha baştan kesmek istemektedirler. İşte, duyarlı sanatçılar buna izin vermeyeceklerini belirttiler. Bilmiyorlar ki Türk milleti zorlukların milletidir ve bunu da aşacaktır. Bu “gaflet, dalalet ve hıyaneti” durdurmak için sanatçılar Dr. Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanlığı adaylığını destekliyor ve bütün vatanseverleri de destek olmaya çağırıyor.

KAHRAMANLARDAN BİRİ DE SİZ OLUN

Türk milleti tarihte “Az zamanda büyük işler başardı!” Şimdi benzer bir sınavdan daha başarıyla geçecektir. Sanatçılar diyor ki: “Siz de 4 Mayıs – 9 Mayıs arasında bir gün ve sadece birkaç saatliğine evinizden çıkın, İlçe Seçim Kuruluna gidin ve Perinçek için imzanızı verin. Tarihe geçecek 100 bin kahramandan biri de siz olun.”

Sanatçılar, bütün vatanseverleri, Dr. Doğu Perinçek’i aday göstermeye ve desteklemeye çağırıyor.

Bugün hayatta olmayan, fakat “Beni de alın” diyerek Silivri direnişine hayat veren Türk milletinin onuru, büyük sanatçı ve yazarlarımız Altan Günbay, Alpaslan Işıklı, Demirtaş Ceyhun, Emin Özdemir, Erdoğan Alkan, Esin Afşar, Fikrat Otyam, Halit Refiği, Kaya Özsezgin, Kayıhan Keskinok, Levent Kırca, Muzaffer İzgü, Oktay Akbal ve Tarık Akan’ı saygıyla anıyoruz.

İŞTE O İSİMLER

Adnan Binyazar (Yazar), Afşar Timuçin (Şair), Akif Şenoğlu (Ressam), Abdullah Gürgün (Yazar), Ali Narçın (Yazar), Adviye Bal (Ressam), Ahmet Miskioğlu (Yazar), Ahmet Kalkan (Ressam), Alişan Birlik (Yazar), Aydın Öztürk (Şair), Ahmet Turan Kul (Şair-Yazar), Aydın Ilgaz (Yayıncı-Yazar), Ahmet Yıldız (Yazar), Akın Ok (Şair), Alpay Tuğlu (Fotoğraf Sanatçısı), Ayhanım Sun (Devlet Bale Sanatçısı), Başak Bugay (Ressam), Bedrettin Aykın (Şair), Barış Sarıbaş (Ressam), Cafer Tiryaki (Yazar), Cemalettin Göbelez (Müzisyen), Celal İlhan (Yazar), Cengiz Samsun (Tiyatro Oyuncusu), Dilek Türker (Tiyatro Sanatçısı), Deniz Özevcen (Ressam, TSB Yön. Kurulu Üyesi), Doğan Canku (Müzisyen), Engin Ayça (Sinema Yönetmeni), Ekrem Kahraman (Ressam), Engin Turgut (Şair-Yazar), Ertuğrul Ateş (Ressam), Filiz Otyam (Ressam), Gülsen Tuncer (Tiyatro-Sinema Sanatçısı), H. Hüseyin Yalvaç (Şair-Yazar), Hidayet Karakuş (Şair), Hüseyin Haydar (Şair), Halil Kumova (Tiyatro-Sinema Oyuncusu), Hayati Asılyazıcı (Sanat Eleştirmeni), Haluk Çetin (Müzisyen), İbrahim Balaban (Ressam), İnci Özdil (Orkestra Şefi), İsa Çelik (Fotoğraf Sanatçısı-Yazar), İrfan Yalçın (Yazar), Leyla Şahin (Şair), Müjdat Gezen (Tiyatro Oyuncusu-Yönetmen), Muzaffer Akyol (Ressam), Muazzez İlmiye Çığ (Sümerolog-Yazar), Mehmet Özbek (Türk Halk Müziği Sanatçısı), Muharream Pire (Ressam), Meriç Velidedeoğlu (Yazar), Mecit Ünal (Şair-Yazar), Mustafa Aslan (Yazar), Nazlı Işıldak (Piyanist), Nejat Koper (Tiyatro Oyuncusu), Nihat Ziyalan (Şair), Nevra Bucak (Yazar), Neriman Oyman (Ressam), Nihat Genç (Yazar),Nur Çiçek (Ressam, TSB Genelbaşkan Yardımcısı), Nurşen Pire (Ressam), Onur Caymaz (Yazar, Şair), Orhan Karaveli (Yazar), Öner Yağcı (Yazar), Osman Şahin (Yazar), Özdemir Nutku (Prof. Dr. Yazar), Özdemir İnce (Şair), Ramis Dara (Yazar), Rıza Zelyut (Yazar), Sarper Özsan (Besteci Yazar), Seden Kızıltunç (Tiyatro Oyuncusu), Selahattin Akarsu (Halk Ozanı), Sevda Aktolga (Sinema Sanatçısı), Sıdıka Özdil (Besteçi), Seden Kızıltunç (Tiyatro Sanatçısı), Seyyit Nezir (Şair), Süleyman Karakul (Ressam), Tunç Günbay (Tiyatro oyuncusu), Tansu Bele (Yazar), Tozan Alkan (Şair); Tuna Kiremitçi (Müzisyen, Yazar), Tuncer Cücenoğlu (Yazar), Tülin Onat (Ressam), Ufuk Karaali (Sinema-Tiyatro Oyuncusu), Uğur Kökden (Yazar), Yavuz Daloğlu (Müzikolog, Besteci), Yılmaz Gruda (Şair-Yazar), Yusuf Alper (Şair), Yetkin Aröz (Yazar), Yıldız Cıbıroğlu (Yazar), Zafer Bilgin (Sanat Yönetmeni), Zeliha Berksoy (Tiyatro Oyuncusu).

 

Yorumlar

Yorum