Volkan Yaran Uluslararası Çalgı Koleksiyonu

0
2094

Silivri de müzik öğretmenliği yapan ve Dünya’nın farklı bölgelerinde kullanılan, vurmalı ve üflemeli çalgı aletlerini bir araya getiren Volkan YARAN’ın, Silivri Yaşar Kemal Sergi Salonunda Silivri halkına sundu.

Silivri de müzik öğretmenliği yapan ve Dünya’nın farklı bölgelerinde kullanılan, vurmalı ve üflemeli çalgı aletlerini bir araya getiren Volkan YARAN’ın, Silivri Yaşar Kemal Sergi Salonunda Silivri halkına sundu.Volkan YARAN’ın hazırlamış olduğu “Volkan Yaran Uluslararası Çalgı Koleksiyonu“nde Afrika Kıtası, Asya Kıtası, Avrupa Kıtası’ndan getirmiş olduğu etnik çalgıları dikkat çekiciliği ile Silivri halkının dikkatini çekti.

Serginin açılışına Silivri Kaymakamı Ali PARTAL, Silivri Belediye Başkanı Özcan IŞIKLAR,  Silivri Milli Eğitim Müdürü Ahmet AY ve Rumeli Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Salih AYNURAL ve davetliler katıldı.

Müzik Öğretmeni Volkan YARAN: “Bugün yapmış olduğum Volkan Yaran Uluslararası Çalgı Koleksiyonu‘nda Dünyanın birçok yerinde bulunan Etnik Çalgıları bir araya getirdik…” dedi.

Volkan YARAN gelecek hakkındaki planları ile ilgili olarak: “Benim hayalim ilerleyen zamanlar da Volkan Yaran Uluslararası Çalgı Koleksiyonu kurmayı düşünüyorum…” dedi

Yorumlar

Yorum