BBC anketinde, ‘kadınların yarısı cinsel tacizde bulundu’ diyor

0
969

BBC araştırmasına göre, İngiliz kadınların yarısı ve erkeklerin beşte biri cinsel taciz edildi.

BBC Radio 5’in ComRes anketi 2 binden fazla kişiye seslendi.

Anket, Harvey Weinstein’a karşı cinsel saldırı iddiaları üzerine cinsel taciz hikayelerinin yaygın şekilde paylaşılmasından sonra devreye girdi.

Cinsel tacize maruz kalan kadınlar ve erkekler , sorunun dünya çapında gösterilebilmesi için “ben de” karması kullanarak sosyal medyadaki deneyimlerini ortaya koyuyor .

Ardından aktris Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow ve Rose McGowan olmak üzere iki düzineden fazla kadın tarafından tazminat ve cinsel saldırı da dahil olmak üzere iddialar üzerine Bay Weinstein’a karşı geldi.

Hollywood yapımcısı, kabul ettiği cinsel ilişkileri kabul etti.

  • İşyerinde cinsel tacize mi uğradın?
  • Flört ne zaman cinsel taciz haline gelir?
  • Cinsiyetçilik denemem için neden #MeToo’yu seçtim?

2031 İngiliz yetişkin olan Radio 5 canlı anketi, sorulanların% 37’sinin (kadınların% 53’ü ve erkeklerin% 20’si) uygunsuz yorumlardan gerçek cinsel saldırıya, işyerinde ya da işyerinde cinsel tacize maruz kaldıklarını belirtti. çalışma yeri.

İncelenen kişilerin dörtte birinden fazlası uygun olmayan şakalar ya da “şaka” şeklinde taciz geçirmişti ve yaklaşık birinde yedi kişi uygun olmayan dokunuşlarla karşılaştı.

Tacize maruz kalanlardan 5’i canlı olarak yapılan araştırmaya göre, 10 kadından birinde cinsel saldırı düzenlendi.

Bir patron veya üst düzey yöneticinin hedeflediği erkeklerden% 12 daha fazla,% 30’u ise% 12’dir ve taciz yaşayan 10 kadından biri kadının işten ayrılmalarına neden olduğunu belirtti.

Cambridge’li Sarah Killcoyne, BBC News’e verdiği demeçte, iki farklı erkenden eğitim görürken cinsel saldırıya maruz kaldığını söyledi: gençken ilkokul öğretmeni ve daha sonra bir üniversite profesörü tarafından.

Dedi ki: “Yırtıcıların çevresindeki insanları görmek çok isterim – yalnızca birkaç tanesinin olduğunu biliyorum – onları durdurmak için.”

‘Kirli ve rahatsız’

Tanımlamak istemeyen biri, kadın patronundan taciz edildiğini söyledi.

Dedi ki: “Görünüşüm ve nasıl giyindiğim hakkında sürekli yorumlar yapıyor – kıllı göğsümü ve bir kadında neyi sevdiğimi soran yorumlar.

“Diğerleri başta kadın büro personeli tarafından güldü, ancak kirli ve rahatsız hissettirdi.

“Depresyon ve güven konularıyla son buldum ve sonuç olarak endişe yaşadım.”

Bay Weinstein ile ilgili iddialar ortaya çıktığından beri, pek çok tanınmış isim sosyal medyayı cinsel saldırı sorununu vurgulamak için kullandı, bazıları da katılan tacizleri ayrıntılarıyla anlattı.

‘Korkuyla felce uğradı’

Jess Phillips ve Mary Creagh, mağdurlarını istismar etmeye teşvik etmek istediklerinden hesaplarını açıklayacak milletvekilleri arasında yer aldı.

Labor’ın Bayan Phillips , patronunun kemerini çıkardığını ve pantolonuna girmeye çalıştığını bulmak için bir partide uyandığında Londra Evening Standard’a”korkuyla felç” olarak bırakıldığını söyledi.

İş arkadaşı MP Bayan Creagh, öpücük kovalamacasına bir oyun alanı oyununda yaklaşık 12 oğlan tarafından cinsel saldırıya uğradığında sadece yedi yaşındaydığını söyledi.

BBC anketinin sonuçları, geçtiğimiz yıl TUC tarafından yayınlanan araştırmayı izliyor ve bu da, kadınların yarısından fazlasının işyerinde cinsel tacizde bulunduklarını söylemiş olduğunu ve çoğunun bildirmediğini belirtti.

Düşük raporlar

Exeter Üniversitesi Sosyal ve Örgüt Psikolojisi Profesörü Manuela Barreto, BBC’ye verdiği demeçte, çeşitli nedenlerle cinsel tacizi bildirmediğini belirtti.

Tacizin “zarif” bir şekilde gerçekleştiğini ya da mizahla döşendiğini hissedebilirler.

Bununla birlikte, bir dava medyaya maruz kaldığında, bu etkiler değişir. “Cinsel taciz niteliğindeki şeyleri anlamak ve bu nedenle tespitini kolaylaştırıyor” diyor.

“Mesaj, bunun ciddi bir konudur ve bunun bir sorun olduğuna dair algılamayı destekleyen birçok kişi var.”

#MeToo momentumu

Aktivist Tarana Burke, 10 yıl önce ABD’de, yoksul topluluklarda cinsel taciz, saldırı, sömürme ve tacizden kurtulanlara “empati kurma” sağlamak amacıyla başlatılan orijinal Me Too kampanyasının kurucusudur.

5 Live’a, cinsel tacizin işleme biçiminde gerçek bir değişimin ardında yatan ivme olduğunu düşünüyor.

“Gördüğüm ve işittiğimden ve bunun desteklenmesinden kaynaklanırsa, durması gibi hissetmiyor” dedi.

“Nihai amacım, bunun sadece bir an değil, bunun bir hareket olduğunu ve ses tonlarımı yükseltmeye devam edeceğiz, bozmaya devam edeceğiz, öykülerim duyulana kadar anlatmaya devam edeceğiz ve İğneyi hareket ettirin. “

Yorumlar

Yorum