AKOM’DAN SEL UYARISI

0
1336

AKOM Uyardı! Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporuna göre bugün Marmara bölgesi başta olmak üzere ve yurdun kuzeybatı kesimlerinde öğleden sonra ve akşam saatlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporuna göre bugün Marmara bölgesi başta olmak üzere ve yurdun kuzeybatı kesimlerinde öğleden sonra ve akşam saatlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacağı tahmin ediliyor. Yağışların Edirne ve Kırklareli çevrelerinde çok kuvvetli metrekareye 51-75 kg, Çanakkale, Tekirdağ ve İstanbul’un batı çevrelerinde kuvvetli metrekareye 21-50 kg olacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL’DA YARIN SAĞANAK VAR

AKOM, bugün öğleden sonra ve akşam saatlerinde gök gürültülü sağanak yağışlı ve İstanbul’da yarın sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

Son değerlendirmelere göre, yurdun batısı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu’nun doğusunun yer yer parçalı bulutlu, Muğla çevreleri ile Antalya’nın batı kesimlerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, alınan meteorolojik ihbar doğrultusunda AKOM planlamasıyla İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, Halkla İlişkiler, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, Zabıta Daire Başkanlığı, Park ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, İSTAÇ, çalışmalarını tamamladı.

SELE KARŞI DİKKAT!

Yağışla birlikte rüzgârında kuzeyli yönlerden kuvvetlice ve aralıklarla fırtınamsı şeklinde (20-60km/s) esmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının da hissedilir derecelerde azalarak mevsim normalleri civarına gerilemesi bekleniyor.

Vatandaşların yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ani sel, lokal su baskını, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesine karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Yorumlar

Yorum