DİKKAT! SİLİVRİ’DE SU KESİNTİSİ…

0
1267

Büyükçekmece Arıtma Tesisi içerisindeki bakım nedeniyle İstanbul’da 3 ilçede 16 saatlik su kesintisi yaşanacak. 16 saatlik su kesintisinin Büyükçekmece, Çatalce ve Silivri’de olacağı bildirildi. 

Büyükçekmece Arıtma Tesisi’nin içi ve çıkış hatlarında yapılacak bakım onarım çalışması nedeniyle, Büyükçekmece, Çatalca, Silivri’de 16 saatlik su kesintisi olacağı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından açıklandı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Büyükçekmece Arıtma Tesisi içi ve çıkış hatlarında zaruri bakım onarım çalışması yapılacak. 04.10.2017 Çarşamba günü 23.00 ile 05.10.2017 Perşembe 15.00 saatleri arasında 16 saat süreyle belirtilen bölgelere su verilemeyecek.”

16 Saat’lik Su kesintisine karşı alınabilecek önlemler

Öncelikle evlerde ihtiyaç fazlası su depolanmamalıdır. İhtiyaç fazlası su hem yer işgal eder hem de uzun süre bekletildiği zaman kokuya sebep olabilir.

Suyu ağzı kapalı, büyük kaplara doldurun ve güneş görmeyen serince yerlerde muhafaza edin. Böylece yosunlanmasını engellemiş olursunuz.

Ayrıca sular kesilmiş olsa da olmasa da belli aralıklarla depoladığınız suyu  kullarak fazla kapalı alanda beklemekten kaynaklacak koku ve deformasyonun önüne geçebilirsiniz.

Arıtma kullananlar da içme suyu olarak kısa bir süre için dışarıdan su temin edebilirler.

Yorumlar

Yorum