Erbil Başkonsolosluğu’ndan Olay Açıklama!

0
1212

Yapılan açıklamada, ‘THY, Atlas Global ve Pegasus tarafından Türkiye’den Erbil ve Süleymaniye’ye yapılmakta olan karşılıklı seferlerin Cuma günü 18:00 den itibaren gerçekleştirilmesi mümkün olmayacak’ denildi.

Erbil kentindeki Türkiye Erbil Başkonsolosluğundan yapılan uçuşlar ile ilgili Erbil ve Sülemaniye’de bulunan vatandaşlara uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda, Irak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün aldığı karar hatırlatılarak Türkiye’den söz konusu iki kentte saat 18:00’dan itibaren seferlerin gerçekleşemeyeceği belirtildi.

Türkiye Erbil Başkonsolosluğunun resmi Twitter hesabında yapılan açıklamada, ‘Erbil ve Süleymaniye uçuşlarına ilişkin’ konu başlığıyla yapılan duyuruda, Irak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün 29 Eylül 2017 Cuma günü yerel saatle 18.00’den itibaren Erbil ve Süleymaniye havalimanlarına/havalimanlarından uçuşların (Irak havayolu şirketlerinin Irak içi uçuşlar hariç) askıya alınacağını bildirildiği hatırlatılarak şöyle denildi:

“Bu durumda, Türk Hava Yolları, AtlasGlobal ve Pegasus tarafından ülkemizden Erbil ve Süleymaniye’ye yapılmakta olan karşılıklı seferlerin anılan tarihten itibaren gerçekleştirilmesi mümkün olamayacaktır. Anılan tarih ve saate kadar sözkonusu hatlarda gerçekleştirecek uçuşların kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışmalar da başlatılmıştır. Vatandaşlarımızın seyahat planlamalarında keyfiyeti göz önünde bulundurmalarında fayda görülmektedir. Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.”

Yorumlar

Yorum